Home

Msza Św. Żałobna, Św.P. posła Wiesława Wody

 

10.04.2010 r. to data, w której los wypisał czarną kartę w dziejach historii Polski. W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęła Para Prezydencka wraz z elitą polskiej inteligencji na czele z głównymi dowódcami Wojska Polskiego, parlamentarzystami, przedstawicielami Kościoła oraz rodzinami katyńskimi, w sumie 96 osób.

Wśród nich był również nasz „małopolski” rodak – poseł na Sejm RP Wiesław Woda. Człowiek, który od wielu lat dumnie, a zarazem godnie reprezentował nasz region w całym kraju, wielokrotnie przyczyniając się do rozwoju Polski południowej. Był osobą wykształconą i odpowiedzialną o czym świadczą wszystkie powierzane mu stanowiska.

Zawsze dumnie noszący strażacki mundur nie zapominał o swoich korzeniach. Dzięki pasji, którą była Straż Pożarna, Pan poseł był ambasadorem wszystkich strażackich orkiestr, w tym naszej – okulickiej. Otwarty na współpracę i pomocny w każdej sytuacji odszedł na wieczność, oddając życie za ojczyznę.

Z przykrością przyjmując tragiczną wiadomość o śmierci, łączymy się w żalu i smutku, składając wyrazy najgłębszego współczucia rodzinie i najbliższym.

Msza Św. Żałobna odbędzie się dnia 25.04.2010 w Bazylice Mariackiej w Krakowie o godz. 15:00. Po mszy trumna zostanie złożona w Alei Zasłużonych Cmentarza Rakowickiego w Krakowie

 


 

 

LINKOWNIA

PATRONAT