Home
Witamy w oficjalnym serwisie internetowym Orkiestry Dętej Okulice
PDF Drukuj Email

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej /w tradycji ludowej zwanej Bożym Ciałem/ orkiestra wzięła udział i uświetniła dwie Procesje Eucharystyczne.

Pierwszą - w Sanktuarium Narodzenia NMP w Okulicach, drugą w Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie - na zaproszenie ks. Proboszcza Czesława Haus.

 

 

Galeria - Okulice

 

 

 
PDF Drukuj Email

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła

 

Orkiestra Dęta Okulice wraz z chórem parafialnym ze Szczepanowa w dniu 16 maja 2016 r. ubogaciły uroczystą Mszę Święta w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła, której przewodniczył JE Ks. Bp. Stanisław Salaterski.

 

Msza Święta transmitowana była przez TV TRWAM i Radio Maryja.

 

Relacja TV

Zdjęcia

 
PDF Drukuj Email

Zesłanie Ducha Świętego - odpust

W dniu 15 maja 2016 r. orkiestra uświetniła uroczystą Mszę Święta Odpustową w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w Sanktuarium w Okulicach.

Zapraszamy do galerii z uroczystości...

 

Galeria

 
PDF Drukuj Email

Przegląd Orkiestr Dętych z okazji
80-lecia
Orkiestry Dętej OKULICE

 

W niedzielę 8 maja 2016 r. w godzinach popołudniowych na placu sanktuaryjnym w Okulicach odbyły się główne obchody Jubileuszu 80-lecia Orkiestry Dętej Okulice.

Z tej okazji został zorganizowany przez GCKCziS w Rzezawie – Przegląd Orkiestr Dętych. Wzięły w nim udział zaproszone orkiestry: Orkiestra Dęta Grobla, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Baczkowa, orkiestra „Die Kremnitztaler” z Austrii i Jubilatka – Orkiestra Dęta Okulice.

Po skończonych koncertach, w intencji wszystkich muzyków byłych i obecnych oraz ich rodzin została odprawiona Msza Św., koncelebrowana przez księży proboszczów – ks. Romana Majocha i ks. Józefa Piwowarskiego – z Neidling w Austrii. Po jej zakończeniu odbyła się oficjalna część uroczystości: wszystkie orkiestry zagrały równocześnie kilka utworów, następnie zaprezentowana została historia orkiestry, wręczone zostały muzykom odznaczenia za wysługę lat oraz wielu zaproszonych gości i przedstawicieli orkiestr złożyło swe życzenia i gratulacje dla całej orkiestry na ręce prezesa Krzysztofa Dziadowca i kapelmistrza Mariusza Kurnika.
Po zakończeniu ceremonii, zaproszeni goście i goście z Austrii udali się na uroczystą kolację, która została przygotowana w remizie OSP w Borku. W czasie spotkania z orkiestrą z Austrii – wójt gminy Rzezawa przekazał na ręce przedstawiciela gminy Neidling list intencyjny dla Burmistrza Gminy Neidling, z propozycją podpisania oficjalnej umowy o wzajemnej współpracy i wymianie kulturalnej pomiędzy gminami Rzezawa i Neidling – z których orkiestry współpracują ze sobą już od 2005 r.

Patronat nad tym muzycznym wydarzeniem objął Wójt Gminy Rzezawa – Mariusz Palej oraz Zarząd Powiatu Bocheńskiego na czele ze Starostą Bocheńskim – Ludwikiem Węgrzynem.

Sponsorzy:

 • Wójt Gminy Rzezawa
 • Zarząd Powiatu Bocheńskiego
 • GCKCziS w Rzezawie
 • Rada Gminy Rzezawa
 • Parafia Narodzenia NMP w Okulicach
 • Bogdan Klęsk
 • Rafał Kraj – firma „CLIMAX”
 • „Welding Service” – Łukasz Sumara
 • Anna i Kazimierz Styrna
 • Marek Wielgus – firma „MARK TRAVEL”
 • Henryk Kołdras
 • Aneta i Rafał Wojcieszek – firma „Domek”

 

Galeria 1

Galeria 2

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 36